11°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 33%

Вітер: 16 km/h

USD 28.08   EUR 33.38
Новини 24

Чи прийде в Кам’янське африканська чума

3 лютого у міській раді відбулося засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії. Очолив її перший заступник міського голови Олександр Чернишов. На засіданні обговорили ситуацію щодо африканської чуми у Дніпропетровській області.

Виконуюча обов’язки начальника Управління Держпродспоживслужби  міста Анжела Біленко пояснила ситуацію. На території Дніпропетровщини виявлено три осередки спалаху збудника африканської чуми свиней: в Криворізькому, Синельниківському районах та у місті Нікополі. Це захворювання не становить небезпеки для людей, хворіють тільки  дикі і свійські тварини. За словами Анжели Біленко, Кам’янське благополучне щодо інфекційних захворювань свиней, однак існує потреба вжити застережних заходів для недопущення виникнення хвороби у місті.

Для цього комісія розробила комплексний план спільних оперативних дій. Згідно з ним, міському управлінню Держпродспоживслужби доручено посилити контроль за діяльністю свиногосподарств всіх форм власності в режимі підприємств «закритого» типу; продовжити моніторинг епізоотичної ситуації з особливо небезпечних хвороб тварин. Власникам господарств, де утримують та розводять свиней рекомендовано суворо дотримуватись «закритого режиму» та ветеринарно-санітарних правил при вирощуванні тварин. Міському відділу поліції спільно з управлінням надання муніципальних послуг та розвитку підприємництва  міської ради необхідно вжити заходів щодо припинення діяльності «стихійних ринків», на яких реалізують м'ясо та інші продукти тваринного походження. Відділу поліції також доручено посилити контроль за переміщенням живих тварин, сировини та продукції тваринного походження територією міста.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.