6°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 91%

Вітер: 14 km/h

USD 28.13   EUR 33.83
Новини 24

Чорнобильську зону досліджуватимуть іноземні вчені

На базі Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника планують відкрити науковий відділ, який буде займатися міжнародними дослідженнями і комунікаціями. Про це заявили під час відкриття нового офісу управління заповідника в Іванкові, повідомляє прес-служба Мінприроди.

За словами Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, іноземні вчені мають значний інтерес до можливості проведення наукових досліджень на території зони відчуження.

"На сьогодні у нас є вже відчутний інтерес наших партнерів, оскільки зона відчуження є унікальним полігоном не тільки для радіоекологів, але і для спостереження за розвитком флори і фауни на занедбаних територіях. Тому заповідник, крім головної бар'єрної функції захисту щодо недопущення поширення радіоактивного забруднення, повинен також стати центром для проведення наукових досліджень. В минулому році українське законодавство змінилося і тепер дозволяє залучати до цих процесів міжнародні наукові організації і фонди ", - пояснив Семерак.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.