22°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 47%

Вітер: 9 km/h

USD 27.98   EUR 32.83
Новини 24

Фільм про українську мову презентували в Кам’янському

Днями у центральній бібліотеці Кам’янського відбулась прем’єра  документального фільму «Соловей співає. Доки голос має». Він – про українську мову, яку показано не через призму політики, а через історію, культуру та традиції нашого народу. Фільм є справжнім дослідженням мовного питання в Україні.

Ініціатором показу виступив поет, волонтер та громадський активіст Сергій Злючий.

Автори стрічки – Леся Воронюк та Сергій Кримський. Фільм створено громадською організацією «Всесвітній день вишиванки». Зйомки тривали три роки та проходили в Україні, Білорусі, Ізраїлі, США та Великобританії.

Як розповіла співавторка фільму Анастасія Федченко, стрічка має на меті розвінчати міф про існування суто російськомовних міст. Автори знайшли безліч доказів того, що городяни спілкуються українською як вдома, так і на роботі. А, наприклад, у Миколаєві чималу популярність мають курси української мови.

У фільмі йде пошук відповіді на запитання: чому спілкуватися в Україні ХХІ століття українською мовою для багатьох громадян є нонсенсом? Він покликаний зруйнувати міфи, що існують в інформаційному просторі країни та дуже активізувалися з 2014 року.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.