-3°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 84%

Вітер: 17 km/h

USD 28.13   EUR 34.18
Новини 24

Кам’янчан попереджають, як уберегтися від грипу

Епідемічна ситуація з гострих респіраторних вірусних інфекцій у Кам’янському станом на кінець листопада характеризувалася як звичайна з помірною тенденцією до зростання.

За інформацією лікаря-епідеміолога міського відділу лабораторних досліджень Юлії Пасько, показники захворюваності серед населення міста відповідають середнім сезонним показникам, випадки захворювання на грип та ГРВІ з тяжким перебігом не реєструвались.

До лікувально-профілактичних закладів міста з симптомами ГРВІ звертається близько 1400-1500 осіб на тиждень, 65-70% становлять діти до 17 років. Найбільш уразливими є діти дошкільного та молодшого шкільного віку. Стабільність рівня захворюваності на ГРВІ має тимчасовий характер: погіршення погоди сприятиме стрімкому росту захворюваності та переходу в передепідемічну фазу.

Згідно з даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні пройшли експертну перевірку та зареєстровані дві вакцини з оновленим штамовим складом епідемічного сезону 2018-2019 років. Вакцину «Ваксігрип Тетра» (Франція) можна застосовувати для щеплення дітей віком від трьох років, а «Джісі Флю» (Південна Корея) — від шести місяців. У Кам’янському заплановано вакцинувати 2288 осіб із груп епідемічного та медичного ризику.

Міський відділ лабораторних досліджень радить запобігти захворюванню за допомогою вакцинації. Окрім того, рекомендуються загальні заходи, актуальні в епідемічний сезон:

  • застосування засобів неспецифічної профілактики, дотримання правил особистої гігієни;
  • проведення вологого прибирання усіх приміщень двічі на день із застосуванням дезінфекційних засобів (вдома, у дитячих дошкільних закладах, школах, лікувально-профілактичних закладах, магазинах тощо);
  • проведення профілактичної дезінфекції на всіх видах транспорту, що перевозять пасажирів.

 У разі хвороби медики радять не зволікати, а терміново звертатись по допомогу до лікаря.

Джерело: Кам’янська міська рада

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.