17°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 34%

Вітер: 5 km/h

USD 27.89   EUR 33.59
Новини 24

Кам’янчанам нагадали про профілактику коронавірусної інфекції

Захворювання, спричинене новим штамом коронавірусу COVID-19, дістало назву коронавірусної хвороби. У цій назві «CO» означає «corona» (корона), «VI» – «virus» (вірус), а «D» – «disease» («хвороба»).

Вірус не циркулює в повітрі, а передається від хворої людини до здорової повітряно-краплинним шляхом, нагадує очільниця міського медичного центру здоров’я та медицини спорту Тетяна Мухарська. Схильні до захворювання усі категорії населення, проте найважчий перебіг відмічається у людей похилого віку та осіб, з наявними супутніми захворюваннями.

Серед симптомів коронавірусної хвороби – підвищення температури тіла, кашель та задишка. У тяжких випадках інфекція може спричинити утруднення дихання, пневмонію і навіть смерть.

Загалом симптоми коронавірусу схожі на симптоми ГРВІ чи грипу, які трапляються набагато частіше, ніж коронавірус. Ось чому необхідне лабораторне підтвердження наявності вірусу в організмі, якщо існує підозра на зараження ним. 

«COVID-19 – це чергова вірусна інфекція, поширення якої ми зараз мінімізуємо всіма можливими засобами. Подолати епідемію ми зможемо тільки тоді, коли будемо відповідально ставитись до свого здоров’я і дотримуватись правил самоізоляції, гігієни та своєчасно вакцинуватись. Іншого шляху поки не існує», – зазначає Тетяна Мухарська.

Найбільш значущою причиною зміни в сприйнятті пандемії є наявність хворого родича. Ті, хто зіткнувся з хворобою своїх близьких, виявляли більше стурбованості, більше розмірковували про пандемію, гостріше сприймали загрозу від неї, відчували більший страх невідомості та робили більше спроб для контролю пандемії COVID-19. Тобто люди, які ще не зіткнулися з цією хворобою серед своїх близьких, психологічно більш схильні ігнорувати можливі загрози.

Таким чином, відчуття «зрозумілості» коронавірусу може нести вигоду для зниження тривоги і стресу, але, з іншого боку, обернутися меншим дотриманням профілактичних заходів й провокувати більший ризик зараження, а оскільки коронавірус – це вірус, тобто інфекційний агент, то єдиний спосіб зупинити пандемію – це зробити прошарок людей, які до нього будуть нечутливими.

Загалом на сьогоднішній день вакцинація у всьому світі є єдиним дієвим перевіреним заходом профілактики інфекційних хвороб. Щеплення від COVID-19 добровільне, але для запобігання інфікуванню бажано вакцинуватись. Вакцинація допоможе сформувати імунітет до вірусу, що захистить від інфікування чи важкого перебігу хвороби.

«Зміцнюйте імунітет, аналізуйте інформацію і не піддавайтесь паніці! Допомагайте медикам виконуйте всі їх рекомендації. Зрештою, вони – найбільш вразливі та важливі зараз люди. Ми сподіваємось на їх допомогу, а вони всього лише люди в екстремальній ситуації, у яких немає патронів на передовій, а битися треба. Ну і добрі справи заспокоюють і захищають. Дбайте про своє здоров’я – як фізичне, так і психічне!» – закликають фахівці.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.