15°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 63%

Вітер: 11 km/h

USD 28.53   EUR 33.73
Новини 24

Кам’янчанам розповіли про попередників міського театру

Цього року свій 120-річний ювілей відзначає Народна аудиторія – нинішній Академічний музично-драматичний театр імені Лесі Українки. Про діяльність аматорів, яка передувала появі професійного театру в Кам’янському, розповіли в культурному закладі.

У 1900–1917 рр. у Народній аудиторії показували вистави професійні мандрівні трупи, а також ентузіасти-аматори із середовища робітників і службовців. Постановки українських, російських та польських театральних гуртків мали величезний успіх.

Публіка була найдемократичніша, зал для глядачів на 570 місць ніколи не був порожній, навпаки, за свідченнями сучасників, часто не міг умістити всіх охочих. Демократичними були і ціни на квитки: від 10 до 50 копійок, трохи дорожчі, ніж на сеанси в місцевих сінематографах.

У репертуарі аматорських труп переважали вистави полегшеного, розважального характеру: комедії, фарси, мелодрами. Але не цуралися любителі й класичної драматургії та серйозних новаторських сучасних п’єс.

На сцені йшли «Назар Стодоля» Т. Шевченка, «Сорочинський ярмарок» і «Травнева ніч» М. Гоголя, «Ой, не ходи, Грицю, та й на вечорниці», «Циганка Аза» і «Невольник» М. Старицького, «Гетьман Дорошенко» Л. Старицької-Черняхівської, комедії О. Островського, О. Сухово-Кобиліна, А. Фредро, драми Ф. Шиллера, А. Стріндберґа, п’єси за романами Г. Сенкевича «Камо грядеши» та «Вогнем і мечем».

«Появі професійного театру в Кам’янському передувало кілька десятиліть активної роботи аматорів. Саме вони своїм щирим захопленням та безкорисливим ентузіазмом посіяли зерна любові до цього найдавнішого мистецтва, які проросли буйними паростками в майбутньому», – наголошують у театрі.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.