Parse error in downloaded data
USD 27.58   EUR 32.93
Новини 24

Кам’янчани завоювали нагороди на молодіжному чемпіонаті Європи з шашок-64

З 25 квітня по 4 травня в турецькому Кушадаси відбулися змагання з шашок-64 – молодіжний чемпіонат Європи та етап Кубка світу Turkish Open 2021 серед дорослих. Незважаючи на введений у країні-організаторі жорсткий локдаун через пандемію коронавірусу, в двох міжнародних змаганнях взяли участь понад 60 спортсменів. Основна боротьба велася між шашкістами з України та Росії, які представляли дві найсильніші школи континенту.

Українці виступили дуже достойно, завоювавши у різних програмах 55 нагород (24 золотих, 16 срібних, 15 бронзових медалей). Про хід боротьби та великий успіх українських шашкістів спеціально для Sport.ua розповів головний секретар змагань, арбітр FMJD Віталій Попруга з Кам’янського.

Усі збірники України зуміли завоювати медалі. Абсолютними чемпіонами Європи стали п’ятеро українців. Майстер спорту Фелікс Шепель (Дніпро), кандидати у майстри спорту Іван Яшний (Київ) та Андрій Блоха (Кам’янське), а також Тимур Золотар (Харків) виграли у вікових категоріях до 27, до 20, до 17 і до 14 років відповідно. Три «золота» збірній України принесла і 9-річна киянка Валерія Єжова. Вона виступила як серед дівчат до 14 років (рапід), так і до 11 років (класика і бліц). Дуже близькою до абсолютного результату була Дарина Лобанова. Однак додатковий матч за перше місце в класичній грі (категорія до 17 років) приніс майстру спорту з Харкова лише срібну нагороду.

У кожному з трьох турнірів на п’єдестал пошани піднімалися майстри спорту Вікторія Прокопюк та Анастасія Глушко, кмс Іван Олексюк (Івано-Франківськ), а також Лев Порецький, Кирило Журавков (обидва – Київ), Данило Курілкін (Івано-Франківськ), плюс трійка найбільш юних шашкістів – Максим Гасенко (Дніпропетровська обл.), Ігор Баранов і Єфрем Бахматов (обидва – Київ).

Хорошу гру продемонстрували й інші спортсмени, які принесли збірній України мінімум по медалі. Це майстер спорту Віра Попруга (Дніпро), Костянтин Дутчак, Росана Гринишин-Крук (обидва – Івано-Франківськ), Артем Зєбзєєв, Анастасія Губарєва (обидва – Кам’янське), Владислав Винник та Єлизавета Дружук (обидва – Івано-Франківськ).

В етапі Кубка світу з шашок-64 Turkish Open 2021 взяли участь 8 представників України. Бронзові нагороди вдалося завоювати серед чоловіків мс Феліксу Шепелю (рапід), серед жінок – гросмейстеру Ользі Губарєвій (бліц) і мс Дарині Лобановій (рапід). Хороший бій дорослим дали кмс Андрій Блоха (5 місце, бліц) і мс Віра Попруга (4 місце, бліц). Окремо варто відзначити 9-річного Льва Порецького, який застрибнув на 8-ме місце серед дорослих. На своєму турнірному шляху юний вундеркінд зумів переграти трьох призерів (зокрема двох чемпіонів) молодіжного чемпіонату України, що проходив торік.

Шашкістів готували до міжнародних змагань тренери Анатолій Панченко (Дніпро), Ігор і Ольга Губарєви, Олена Коротка (всі – Кам’янське), Ірина Чебукіна (Харків), Костянтин і Ольга Балтажи (Івано-Франківськ), Віктор Коваленко, Владислав Плясецький і Марія Шманенко (всі – Київ).

Останнє редагування Четвер, 06 травня 2021 10:12

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.