27°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 34%

Вітер: 7 km/h

USD 27.98   EUR 32.83
Новини 24

Кам’янське відвідав Посол Республіки Казахстан в Україні

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Казахстан в Україні Дархан Калетаєв побував у місцях, де провів свою молодість, навчався та працював перший Президент Республіки Казахстан Нурсултан Назарбаєв. Візит відбувся напередодні ювілею Нурсултана Абішовича - 4 липня.

Зустрічали поважну делегацію українською піснею, у виконанні етно-гурту «Співаночки», в музеї історії міста. Для гостей підготували експрес-екскурсію кількома виставками. Тут зберігаються не лише подарунки екс-президента Республіки Казахстан нашому місту, але й світлини з його юності, яку він провів у тодішньому Дніпродзержинську.

Далі делегація побувала у Кам’янському вищому професійному училищі. Тут Нурсултан Назарбаєв отримав першу професію – горновий доменної печі. Пам'ять про видатного випускника зберігається у музеї, заснованому в його колишній аудиторії.

Після цього, Дархан Калетаєв зустрівся з Владикою Володимиром, який провів для нього екскурсію Соборною площею зі скульптурною композицією «Голгофа». Гість залишився під враженням від побаченого.

«Тут є особлива духовна атмосфера. Всюди шалена спека, а тут вітерець. Я вітаю усіх містян з наявністю такого місця», – відзначив Посол Дархан Калетаєв.

Наступна локація – Дніпровський металургійний комбінат. Тут Нурсултан Назарбаєв робив свої перші професійні кроки - з 1958 по 1960 роки працював у доменному цеху. Делегація побачила виробництво зсередини.

Після знайомства з важкою працею металургів Дархан Калетаєв поклав квіти до символу міста – Прометею та прогулявся оновленим сквером по проспекту Свободи. Квітами та хвилиною мовчання Повноважний посол вшанував пам'ять загиблих кам’янських героїв, чиї імена викарбувані на стелах Алеї героїв.

Завершився візит делегації до Кам’янського участю у Відкритому міському кубковому волейбольному турнірі на честь почесного громадянина міста, першого Президента республіки Казахстан Нурсултана Назарбаєва. Дархан Калетаєв особисто нагородив медалями, кубками та грамотами гостей, тренерів та команди волейболістів, серед яких були як ветерани, так і молоді команди з Кам’янського та Дніпра. На останок поділився враженнями від побаченого у місті.

«Місто дуже красиве, мені сподобалося. Я вперше тут. Місто зелене і видно, що до нього ставляться бережливо, піклуються. Міська влада працює, аби містянам було комфортно тут жити. Відчувається спокійна аура, навіть родинна. Місто живе однією родиною, одними задачами та цілями. У цьому місті відчувається єднання», – відзначав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Казахстан в Україні Дархан Калетаєв.

Останнє редагування Понеділок, 06 липня 2020 18:01

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.