Parse error in downloaded data
USD 27.13   EUR 32.13
Новини 24

Кам’янському музичному коледжу присвоєно ім’я Мирослава Скорика

Дніпропетровська обласна рада ухвалила рішення про присвоєння Кам’янському музичному коледжу імені видатного українського композитора, Героя України Мирослава Михайловича Скорика (1938 – 2020).

Як повідомляється на сторінці закладу в Facebook, над присвоєнням імені коледжу працювали більш як півроку. Відповідне клопотання було порушено громадською організацією «Всеукраїнське об’єднання «Ліга діячів культури України» та підтримано багатьма культурними діячами України.

Історія закладу переплітається з важливою історичною подією в житті композитора. Визначальна для Мирослава Скорика подія відбулася саме на сцені тоді ще Дніпродзержинського музичного училища. 12 жовтня 1973 року на базі коледжу відбувся концерт симфонічного оркестру Дніпропетровської філармонії в рамках VI з’їзду композиторів України, організованого Спілкою композиторів України. У цей день оркестром диригували Мирослав Скорик, Левко Колодуб та Гурген Карапетян. Саме на цій сцені відбулося перше прем’єрне виконання нового твору Мирослава Скорика – «Концерт для оркестру «Карпатський». Цей твір є одним із визначальних у творчості Скорика, він приніс автору світове визнання та завершив період «нової фольклорної хвилі» у творчості українського композитора.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.