11°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 71%

Вітер: 13 km/h

USD 28.08   EUR 33.38
Новини 24

Куди зникають українські магазини

За останній рік в Україні серйозно скоротилася мережа об'єктів роздрібної торгівлі – магазинів, кіосків і автозаправних станцій. Такий висновок дозволяють зробити дані Укрстату про чисельність підприємств, які вказали роздрібну торгівлю основним видом своєї діяльності.

Сумарно на 1 січня 2017 року в Україні налічувалося 49,3 тис. об'єктів роздрібної торгівлі, а через рік залишилося 32,6 тис. Тобто за рік закрилася приблизно кожна п'ята торгова точка.

Роком раніше, з 2016 до 2017 року, загальна кількість об'єктів роздрібної торгівлі зменшилася менш ніж на 1%. З 2015-го по 2016-й скорочення теж було невеликим: лише на сто одиниць.

На думку експертів, зменшення числа роздрібних магазинів пов'язане, на жаль, не з переходом торгівлі в онлайн, а виключно зі станом купівельної спроможності українців.

«В останні 2 роки є тенденція до зменшення торгових площ, – підтверджує гендиректор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. – Кількість фізичних осіб – підприємців зменшилася досить різко, десь на 300 тисяч за останні півтора року. А це означає, що багато з них не вели діяльність. В Україні лідирує зайнятість у торгівлі, тому природно, що закривалися насамперед торговці. Це призвело до зростання вакантних торговельних місць по ринках і неспеціалізованих місць торгівлі. І, якщо ми підведемо ще підсумки й по оренді торгових місць за останній рік, я думаю, картина буде ще гіршою, ніж ці дані Укрстату».

Ще одна причина скорочення числа роздрібних торгових точок – тенденція до укрупнення.

«Триває процес укрупнення структур, через які йдуть продажі товару. Бізнес концентрується у великих торгових центрах, мережах, а вони якраз розширюють свою присутність», – говорить експерт-аналітик Борис Кушнірук.

А ось скорочення числа кіосків пов'язують із політикою місцевої влади: примусове закриття невеликих торгових точок відбувається по всій Україні. У Києві, наприклад, кіоски закривають сотнями і навіть тисячами.

Проте в перспективі експерт прогнозує збільшення роздрібної торгової мережі. «Ми ще не маємо тієї щільності торгових площ на душу населення, яка відповідала б європейським показникам. Тож торговельні мережі розвиватимуться», – говорить він.

Серед магазинів, які торгують непродовольчими товарами, найбільше аптек – 12 422. На другому місці за популярністю АЗС – 4768. А на третьому – магазини, які торгують переважно товарами для відпочинку та розваг – їх 1001.

Джерело: «Сегодня»

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.