18°C

Кам’янське

Зливи

Вологість: 68%

Вітер: 7 km/h

USD 27.14   EUR 29.93
Новини 24

Муніципальний транспорт у Кам’янському закуповуватимуть без кредитів

Про це йшлося на позачерговому засіданні міської комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке пройшло під головуванням першого заступника міського голови Олександра Чернишова.

На сьогодні в Кам’янському підписано меморандум із ПАТ «ДМК» на 40 мільйонів гривень на придбання автобусів для міського автотранспортного підприємства – КАТП 042802. Як зазначив Олександр Чернишов, міський голова Андрій Білоусов провів аналіз ринку підприємств-виробників транспорту та ретельно вивчив усі пропозиції. У результаті фахівці Кам’янського визначилися з характеристиками міського транспорту та склали список вимог до автобусів.

Закупівля планувалася через договір фінансового лізингу з банком «Укргазбанк». Проте, як повідомила директор департаменту економічного розвитку міської ради Галина Єрмоленко, у липні банк вніс до проекту договору суттєві доповнення, які тепер комунальне підприємство виконати не в змозі.

Місто відчуває дуже гостру потребу в оновленні автопарку. Начальник управління транспортної інфраструктури та зв’язку міської ради Дмитро Конельський зазначив: із початку року від громадян надійшло понад 550 скарг щодо стану громадського транспорту та невиконання перевізниками вечірніх графіків руху.

Крім цього, у 2020 році закінчується термін дії укладених із перевізниками договорів. Укладати нові ні з ким, адже у підприємств-перевізників рухомий склад вже давно не оновлювався і не відповідає технічним нормам. До того ж, згідно з законодавством, до 2020 року не менше 50% громадського транспорту має бути пристосованим для людей з інвалідністю, чого на сьогодні Кам’янському не пропонує жоден перевізник. Придбавши муніципальний транспорт, міська влада припинить монополію на перевезення пасажирів та вирішить проблему неякісних транспортних послуг.

За підрахунками фахівців, щоб забезпечити у місті комфортний рух усіма маршрутами, потрібно 100 нових автобусів європейського зразка. Тож питання закупівлі транспорту потребує термінового вирішення.

Комісія вирішила відмовитись від кредитів та надати дозвіл комунальному підприємству закупити автобуси самостійно за кошти меткомбінату. «Міський голова ставить перед нами завдання закупити 30 автобусів до кінця року. На наступний рік буде закладено в бюджет кошти на закупівлю нових автобусів. Таким чином будемо партіями закупати нові комунальні автобуси та оновлювати автопарк», – сказав Олександр Чернишов. Спочатку заплановано придбати 20 автобусів, до кінця року – ще 10.

Останнє редагування П'ятниця, 09 серпня 2019 16:30

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.