Parse error in downloaded data
USD 27.13   EUR 32.13
Новини 24

На Дніпропетровщині з трансформатора добували криптовалюту

Кіберфахівці СБУ викрили «добувачів» криптовалюти, які підключили своє обладнання до однієї з трансформаторних підстанцій на Дніпропетровщині. Таким чином вони не просто викрадали електроенергію, а й створили загрозу для критичної інфраструктури регіону.

Співробітники СБУ встановили, що організатори створили потужну майнінг-ферму. Ділки розмістили обладнання в орендованих складських приміщеннях та під’єднались до потужностей енергооб’єкту, розташованого неподалік. Задокументовано, що за 3 місяці протиправної діяльності зловмисники завдали тільки прямих збитків на понад 2 млн грн.

Для приховання фактів викрадення та заниження показників спожитої електроенергії зловмисники з використанням спеціалізованого обладнання втручались у роботу обліку системи. Такі дії могли призвести до нештатних ситуацій з постачанням електроенергії населенню та підприємствам.

У ході обшуків правоохоронці вилучили понад 350 одиниць обладнання для генерації криптовалют, спеціалізовану техніку для втручання в мережу автоматизованого обліку електроенергії.

Наразі встановлюються всі обставини скоєння злочинів за ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) та 188-1 (викрадення води, електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання) Кримінального кодексу України. Триває досудове слідство.

Останнє редагування Середа, 09 червня 2021 13:19

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.