33°C

Кам’янське

Переважно сонячно

Вологість: 33%

Вітер: 9 km/h

USD 27.38   EUR 30.8
Новини 24

На Дніпропетровщині створять музей Голодомору

Сьогодні у Дніпропетровській обласній раді відбувся круглий стіл «Голодомор: питання формування національної пам’яті серед населення Дніпропетровської області». На нього були запрошені представники обласної та міської рад, історики, громадські активісти, волонтери, архітектори, а також співробітники Національного музею Голодомору-геноциду.

Круглий стіл було організовано за ініціативою громадської ради при Дніпровській міській раді.

«Позиція міської влади однозначна – музей потрібен, ми підтримуємо цю ідею. Він має відображати усі події, які трапилися на території Дніпропетровської області у ті часи, тож це питання регіону, але місто буде допомагати максимально. На даному етапі ми збираємося, аби визначитися, у якому форматі створюватиметься музей. А вже від цього залежить, де він буде розміщений та терміни створення. Міська рада зі свого боку готова надати допомогу у пошуку приміщення та розглянути можливість співфінансування проєкту», – зазначив секретар Дніпровської міської ради Олександр Санжара.

У свою чергу генеральна директорка Національного музею Голодомору-геноциду Олеся Стасюк наголосила, що музей готовий допомогти зі створенням експозицій.

«Ми з радістю допоможемо та передамо матеріали, які стосуються саме Дніпропетровщини, аби створити тут регіональний музей геноциду. Наразі в Україні існує лише два регіональні музеї, а не маленькі експозиції, – у Хмельницькій області та у Полтавській. Тож ми раді підтримувати такі ініціативи і допомагатимемо, аби музей з’явився і у Дніпропетровській області», – сказала Олеся Стасюк.

Під час круглого столу учасники обговорили, зокрема, концепцію майбутнього музею, його освітню роботу, наукове забезпечення формування експозиції та інше.

Останнє редагування Середа, 13 листопада 2019 14:21

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.