-15°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 73%

Вітер: 10 km/h

USD 28.38   EUR 34.28
Новини 24

На Донбасі розпочалася Операція об’єднаних сил

Президент України Петро Порошенко заявив про зміну формату АТО на операцію Об’єднаних сил на Донбасі. Про це повідомляє УНІАН.

«30 квітня формат АТО змінився на операцію Об'єднаних сил», – заявив Президент. За його словами, керівництво силами й засобами ЗСУ покладатиметься на командувача Об’єднаних сил.

«Таким чином, завершився режим АТО, що розпочався у квітні 2014 року», – резюмував Порошенко.

Раніше, 18 січня, Верховна Рада ухвалила закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях».

Серед іншого, законом передбачено, що керівництво силами та засобами Збройних сил України, інших військових формувань, МВС, Нацполіції, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, які залучаються до вжиття заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ безпосередньо у Донецькій та Луганській областях, здійснює командувач об’єднаних сил, який призначається президентом за поданням начальника Генерального штабу – головнокомандувача Збройних сил.

Відповідно до закону, командувач об’єднаних сил реалізує свої повноваження через Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ.

У березні Петро Порошенко призначив на посаду командувача Об’єднаних сил заступника начальника Генерального штабу Збройних сил України генерал-лейтенанта Сергія Наєва.

За словами Наєва, першочерговим завданням операції Об’єднаних сил буде припинення безкарних обстрілів окупантами українських позицій і загибелі українських солдатів та мирних громадян на Донбасі. Він зазначав, що військовому командуванню на час проведення операції Об'єднаних сил передано дуже вагомі повноваження, одночасно з цим на них покладено величезну відповідальність. Наєв наголосив, що на будь-які провокації Об'єднані сили уповноважені давати жорстку відповідь, аж до знищення атакуючих підрозділів противника.

Командування Об’єднаного оперативного штабу з 30 квітня запроваджує особливий порядок у Донецькій та Луганській областях. Зокрема, на всій території Донецької та Луганської областей введено особливий порядок пропуску, розділений на три зони: «зелена» – де доступ необмежений, «жовта» – перебування за наявності документів (у цій зоні проводиться огляд речей та транспорту) та «червона» – перебування осіб тимчасово обмежено або заборонено.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.