22°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 81%

Вітер: 14 km/h

USD 27.38   EUR 30.63
Новини 24

«Петриківська весна» у музеї Кам’янського

22 серпня у музеї історії міста відкрилася незвичайна виставка під назвою «Петриківська весна» місцевої художниці та майстрині петриківського розпису Наталки Рибак.

Вона – заслужений майстер народної творчості України, лауреат Премії імені Данила Щербаківського, нагороджена відзнакою Президента України «Орден княгині Ольги ІІ ступеня». Усі, хто розуміється на петриківському розписі, мають нагоду оцінити чистоту, оригінальність і віртуозність виконання її робіт.

Батьки змалечку прищепили Наталці любов до рідного краю та народної спадщини. Спеціальність «Художник розпису» вона здобула в Петриківському спеціальному  професійно-технічному училищі. Учителем був майстер Андрій Пікуш. Він провів перший урок – і це вирішило все. Художниця перейнялась ідеєю петриківського розпису, і сьогодні вона підтримує його розвиток в Україні.

На відкритті виставки народний художник України Андрій Пікуш також долучився до вітань.

Наталка Рибак знана серед шанувальників народного мистецтва і в Україні, і за кордоном. В експозиції представлені як давні її роботи, так і сучасні. У картинах майстрині простежується історія рідного краю, його традиції, обряди.

Художниця показує, що петриківський розпис – це не лише квіти. Це також люди, звірі, риби, птахи, які не застигли на полотні, а ніби рухаються, живуть. Наталка Рибак постійно бере участь у фестивалях, акціях та виставках музею. У фондах закладу зберігається п’ять робіт майстрині, які сьогодні теж можна побачити на виставці.

Із відкриттям виставки художницю привітали друзі, рідні та представники міської влади. Вони бажали майстрині здоров’я, натхнення, та звісно – побільше вільного часу для творчості.

Мешканців та гостей Кам’янського запрошують відвідати виставку, яка діятиме в музеї до 20 вересня.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.