3°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 51%

Вітер: 11 km/h

USD 27.68   EUR 29.89
Новини 24

Про енергомодернізацію будинків ОСББ говорили на семінарі в Кам’янському

19 лютого в Кам’янському відбувся семінар для представників органів самоорганізації населення та об’єднань співвласників багатоповерхових будинків.

Учасників семінару привітала заступник міського голови, керуюча справами виконкому міської ради Світлана Колісніченко.

«Сьогодні у Кам’янському діє дві програми з підтримки діяльності ОСН та ОСББ. Міська влада хоче співпрацювати з мешканцями будинків, які хочуть зробити їх кращими. Ми хочемо вас чути та готові до діалогу й вирішення спільними зусиллями нагальних проблем», – сказала Світлана Колісніченко.

Експерт Фонду енергоефективності України у Дніпропетровській області Наталія Арінічева представила присутнім Програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім». Вона зазначила, що найбільше тепла (понад 42%) будинки, які зводилися ще в радянські часи, втрачають через стіни та двері. Загалом більшість європейських країн, провівши термомодернізацію старих будинків, збільшила їх енергоефективність утричі. За підрахунками фахівців, щоб провести найбільш економний варіант термомодернізації старих будинків, Україні потрібно не менше 500 мільярдів гривень. Звичайно, таких коштів держава виділити не може.

 

З 2019 року почав працювати Фонд енергоефективності України, який залучає кошти – як державні, так і Європейського союзу – та співпрацює з ОСББ в рамках програм із термомодернізації їх будинків. Наталія Арінічева запросила активних громадян брати управління будинком у свої руки і долучатися до державних та іноземних програм з енергоефективності.

Начальник відділу з питань діяльності органів самоорганізації населення та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків міської ради Дмитро Губський зазначив, що програма підтримки ОСББ в місті діє вже не перший рік і є однією з найбільш лояльних в Україні, адже на 80% фінансується з міського бюджету. Загалом у міській програмі цього року беруть участь 24 ОСББ.

Дмитро Губський запросив вже створені об’єднання до активної співпраці, а тих, хто лише бажає створити – звертатись до спеціалістів відділу, які нададуть усебічну допомогу в створенні та реєстрації їх об’єднань. Для зручності кам’янчан представники відділу перебувають в усіх районах міста та  приймають у приміщеннях колишніх адміністрацій районів.

Кам’янська міська рада

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.