-3°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 84%

Вітер: 17 km/h

USD 28.13   EUR 34.18
Новини 24

Розбудова системи екомоніторингу Дніпропетровщини триває

Екологічний стан довкілля – питання, яке безпосередньо стосується кожного мешканця промислового регіону, яким є Дніпропетровщина. 5 квітня спільно з екологами, активістами, експертами та представниками різних гілок влади відбувся круглий стіл на цю соціально важливу тему.

Висновок був один – необхідно побудувати комплексну систему екологічного моніторингу. Вона передбачає створення автоматизованих систем спостереження за довкіллям у різних куточках області, єдиний центр обробки даних та злагоджену взаємодію між активістами, владою і підприємствами-забруднювачами.

Починаючи з 2016 року, обласна рада реалізовує програму екологічної безпеки. В її рамках у Дніпрі, Нікополі й Павлограді були встановлені та зараз успішно працюють три автоматизовані стаціонарні пости спостереження за станом атмосферного повітря та один мобільний. Спеціальне обладнання збирає та обробляє дані щодо стану навколишнього середовища й передає інформацію на сервер. Через Інтернет кожна людина може побачити, в яких екологічних умовах вона живе, і головне – чим дихає.

Також усі зібрані дані можна порівняти з інформацією, яку надають підприємства-забруднювачі. На думку фахівців, незалежні вимірювання будуть кардинально відрізнятися від тих, що надають самі підприємці. Отже, відрахування у бюджет (екологічний фонд) можуть зрости в рази, а стан територій значно покращиться, зазначають в обласній раді.

Для порівняння, у європейських країнах процес розбудови екологічного моніторингу розпочався ще у 1970-х роках. За міжнародними стандартами у Європі на один мільйон мешканців функціонує від 10 до 20 екопостів. Сучасне спеціалізоване обладнання коштує чимало. В Україні це питання почали розглядати з 2000-х років. Втім, голова обласної ради Гліб Пригунов переконаний, що на Дніпропетровщині система екомоніторингу буде успішно розвиватись: «Екологічна безпека області – це один із пріоритетних напрямів нашої роботи. Ми розуміємо, що наша країна стоїть лише на початку шляху до якісних екологічних змін. Втім – це процес не одного місяця і навіть року. Проте я переконаний, що в результаті ми, українці, зможемо дихати свіжим повітрям і жити у безпечних умовах».

Джерело: Дніпропетровська обласна рада

 

Останнє редагування П'ятниця, 06 квітня 2018 15:44

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.