17°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 34%

Вітер: 5 km/h

USD 27.89   EUR 33.59
Новини 24

У Кам’янському – понад 900 постраждалих від аварії на ЧАЕС

26 квітня – 35-та річниця Чорнобильської трагедії. Цього дня у 1986 році сталася наймайсштабніша екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції.

Це  найбільша техногенна аварія в історії людства. Внаслідок руйнування у довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. В Україні постраждало сотні тисяч людей, і наслідки катастрофи будуть проявлятися ще багато років.

Як наголошують у міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту, не останнє місце у полегшенні наслідків аварії займає увага та надання медичної допомоги. У Кам’янському діє система медичного спостереження за постраждалими внаслідок Чорнобильської трагедії, яка включає щорічну  диспансеризацію, амбулаторне, стаціонарне лікування, реабілітаційні заходи в умовах санаторіїв та реабілітаційних центрів.

Щороку медичні працівники центрів первинної медико-санітарної допомоги  спільно з фахівцями управління праці та соціального захисту населення міста уточнюють список  постраждалих внаслідок аварії. При виявленні осіб, які не перебували на обліку у лікарняному закладі, їм проводять медичне обстеження та подають результати диспансеризації до обласного державного реєстру. Цей реєстр був створений, щоб забезпечити довготривалий, автоматизований, персональний облік людей, які зазнали радіаційного впливу внаслідок аварії на ЧАЕС, їх дітей і наступних поколінь, доз їх опромінення, оцінки стану здоров’я.

На диспансерному обліку у лікувально-профілактичних закладах міста перебуває  901 дорослий постраждалий внаслідок аварії на ЧАЕС, із них: ліквідаторів – 767, евакуйованих – 63, переселенців – 71.

Протягом 2020 року диспансерним оглядом охопили 866 осіб (96%). У групах первинного обліку обстежено 735 ліквідаторів, евакуйованих – 62, переселенців 69.

Постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи отримують необхідне лікування, а пов’язані з ним витрати, включаючи ліки, покриває держава.

 

Читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах:
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCStVHmqifHPFtolgPR6DAGg 
Facebook: https://www.facebook.com/groups/TPKMIC/ 
Instagram: https://www.instagram.com/trk_mis/?hl=ru%E2%80%8B 
Telegram: https://t.me/trk_mis 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.