1°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 74%

Вітер: 18 km/h

USD 28.08   EUR 33.93
Новини 24

У Кам’янському оприлюднено статистику онкозахворювань

Щороку 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби з раком – дата, проголошена Міжнародним союзом із боротьби з онкологічними захворюваннями. Рак є однією із найбільш небезпечних та поширених хвороб сучасної цивілізації, провідною причини смерті в усьому світі.

У Кам’янському захворюваність на онкологічні хвороби у 2018 році становила 403 випадки на 100 тисяч населення; на облік узято 906 осіб (у 2017 році – 387 на 100 тисяч, взято на облік 877 чоловік). На першому місці серед онкозахворювань рак шкіри – 55,1; на другому рак молочної залози – 54,3; на третьому рак легень  – 37,3. (У 2017 році: на першому місці – рак молочної залози – 56,6; на другому – рак шкіри – 50,5; на третьому – рак легень – 32,4). У занедбаному стані виявлено 15,2% випадків (у 2017 році – 15,7%.).

Згідно з оцінками спеціалістів Всесвітньої організації охорони здоров’я, понад 40 відсоткам усіх випадків раку можливо запобігти. Однак в останні роки спостерігається різке зростання факторів ризику виникнення онкозахворювань – деградація довкілля, старіння населення, збільшення споживання продуктів з високим вмістом тваринних жирів, цукру, солі, а також тютюнопаління, зловживання алкоголем на фоні зменшення споживання овочів та фруктів, малорухомого способу життя.

Одна з провідних проблем онкологічної допомоги – значний рівень занедбаності випадків раку. Часто це зумовлено відсутністю настороженості населення, а також недостатньою обізнаністю щодо профілактики та ведення здорового способу життя.

Всесвітня організація охорони здоров’я докладає чимало зусиль із профілактики раку та інших захворювань. Зниження споживання тютюну вважається основною причиною, що запобігає виникненню раку.

Ефективність лікування онкозахворювань удосконалюється з року в рік, медики ведуть пошук ліків, впроваджують сучасне обладнання. Можливо, із часом будуть розроблені вакцини проти усіх форм раку.

Разом з тим, лікарі радять не забувати, що кращим шляхом запобігання як онкологічним, так і іншим захворюванням є профілактична поведінка – здоровий спосіб життя.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.