11°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 67%

Вітер: 13 km/h

USD 28.53   EUR 33.73
Новини 24

У Кам’янському пішов з життя відомий художник

20 вересня в Кам’янському зупинилося серце заслуженого художника України Анатолія Михайловича Жежера. Про це повідомила заступник директора централізованої бібліотечної системи міста Тетяна Герасюта в спільноті «Моє Кам’янське».

Анатолій Михайлович Жежер народився 5 грудня 1937 року в Дніпродзержинську. Першим кроком на шляху осягнення мистецтва була студія образотворчого мистецтва Палацу культури металургів. Наступний крок – навчання в Дніпропетровському художньому училищі, яке він закінчив у 1961 році (викладачі – народний художник України Г. Г. Чернявський, заслужені художники України М. І. Родзін та М. С. Боровський). Після закінчення художнього училища відкрилася принадлива перспектива – подальше навчання в Ленінграді, в Інституті живопису, скульптури і архітектури імені Іллі Юхимовича Рєпіна. Анатолій Жежер вступив до інституту, але життя внесло свої корективи: довелось працювати художником-оформлювачем, дизайнером, монументалістом, викладати у дитячій художній школі міста Рівне, де в 1970 році митець був нагороджений ювілейною медаллю «За доблесну працю». З 1973 року жив і працював у Дніпродзержинську.

Член Спілки художників СРСР з 1978 року, заслужений художник України з 2014. Роботи художника знаходяться у Дніпропетровському художньому та історичному музеях, музеї історії Кам’янського, приватних колекціях в Україні, Росії, США, Угорщині, Польщі, Франції, Австрії тощо.

Із вибраними роботами Анатолія Жежера можна ознайомитися на сайті Музею українського живопису.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.