20°C

Кам’янське

Зливи

Вологість: 60%

Вітер: 9 km/h

USD 27.14   EUR 29.93
Новини 24

У Кам’янському відбувся захід «Місце зустрічі – діалог»

З нагоди Дня визволення міста і України від нацистських загарбників у НВО-ліцеї НІТ відбувся захід «Місце зустрічі – діалог» у рамках роботи громадського «Університету третього покоління». Про це повідомили в департаменті з гуманітарних питань міської ради.

Модераторами заходу були голова Кам’янської міської організації ветеранів Людмила Тесьолкіна, заступник директора ліцею Тетяна Крючкова, член Молодіжної ради міста Анастасія Громова.

Відбулася зустріч з містянами – колишніми в’язнями нацистських концтаборів. Ще маленькими та юними їх вивезли до Німеччини під час окупації. Повернулися не всі. А ті, хто вернувся, назавжди стали «номерними» на рідній землі. На них чекали вже радянські табори, допити та перевірки. На хорошу роботу чи навчання цих людей не брали, і все своє життя вони мусили «виправдовуватись» за те, що пройшли через тяжкі випробування.

На заході були присутні ветерани та діти війни, колишні в’язні концтаборів (найстаршому – 93 роки) та діти тих в’язнів, які не дожили до наших днів.

Присутні переглянули фільм, представлений керівником проекту Вікторією Петеримовою в рамках програми «Місце зустрічі – діалог» за підтримки німецького фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє» та громадської організації «Турбота про літніх людей в Україні».

Учасники обмінялися думками та емоціями. Це був живий урок глибинної історії, без якого неможливо побудувати справедливе і світле майбутнє, виховати справжніх громадян своєї країни.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.