Parse error in downloaded data
USD 27.13   EUR 32.13
Новини 24

У Кам’янському згадували роки війни та нацистської окупації

22 червня 1941 року почалася війна нацистської Німеччини і Радянського Союзу. Вона тривала кілька довгих років, одних із найдовших років у житті тих, кому вдалося пережити весь цей жах на нашій землі.

За доброю традицією, 22 червня ветерани Кам’янського приходять в архівне управління міста, де зберігається пам’ять про ті страшні часи: про роки окупації, про замордованих та розстріляних, про вивезених до Німеччини, про партизанський рух і його героїв.

Цей рік не став винятком. Після покладання квітів до могил полеглих у роки війни ветерани відвідали виставку «Подвиг, що залишиться в віках», присвячену рокам окупації міста: 1941–1943. Тут представлені фотографії тих років, зокрема зроблені німецькими солдатами, документи, газети, нагороди, навіть окупаційні гроші.

Виставку підготували і провели Галина Кулініч, Вікторія Лаврієнко, Аліна Бондарева та Ірина Бубненкова. Присутні почули багато цікавого про те, як жило місто напередодні вступу німців, як металургійний комбінат встиг виконати план і випускав зовсім не військову продукцію. Працювала 1-ша лікарня, у якій відкрили пологове відділення, лікували людей. Як у місті зароджувався підпільний і партизанський рух.

Ведучі розповіли про плани німців переселити здорових жителів міста у Німеччину, показали списки: розстріляних німцями громадян міста – 964 чоловіка, виселених до Німеччини – 1128 чоловік, списки громадян, які померли від вогнепальних поранень у 1941–1943 роках – 339 чоловік.

На кінець війни Німеччини і Радянського Союзу українці складали 20% загальної чисельності радянських Збройних Сил. За героїчні подвиги звання Героя Радянського Союзу удостоєні понад 11600 чоловік, з яких кожний п’ятий – наш співвітчизник.

Серед 115 двічі Героїв – імена 32 синів України. Один з трьох тричі Героїв – Іван Микитович Кожедуб – народився на українській землі. Її представникам вручені кожний третій орден і медаль із 7 мільйонів нагород, якими було відзначено за роки війни радянських солдатів та офіцерів. У тилу фашистських окупантів на Україні вели активну боротьбу 500 тис. партизанів і понад 100 тис. підпільників. Мільйони трудівників України кували зброю перемоги в радянському тилу.

Великою була ціна перемоги. Кожний 7-й із тих майже 60 мільйонів, які загинули у Другій світовій війні, – наш співвітчизник.

Кам’янська міська рада

Останнє редагування Середа, 23 червня 2021 11:47

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.