8°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 67%

Вітер: 8 km/h

USD 28.38   EUR 33.38
Новини 24

Україні можуть надати вакцину від коронавірусу для 20% населення

Україна бере участь у програмі Всесвітньої організації охорони здоров’я із глобального доступу до вакцини від коронавірусу. Про це повідомив головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко.

«Беручи участь в цьому механізмі, Уряд України для реагування на пандемію COVID-19 зможе забезпечити доступ до ліцензованого безпечного та ефективного імунологічного препарату, коли той стане доступний. Завдяки цій співпраці Україна отримає вакцину в обсягах, що покриє 20% населення (траншами), за доступною ціною або безкоштовно, що дозволить зменшити навантаження на бюджет для імунізації інших груп високого ризику», – зазначив Віктор Ляшко.

За його словами, співпраця з ВООЗ на цьому етапі дозволяє бути впевненими, що підготовка на рівні країни до масової вакцинації відповідає світовим вимогам.

ВООЗ оновила глобальну карту потенційних кандидатів на практичне використання вакцини від COVID-19. На кінець липня 139 вакцин перебувають на етапі доклінічних досліджень, а 25 вже досліджуються клінічно, 6 з них максимально наблизились до практичного застосування та перебувають на 3-й стадії випробувань.

До гонки досліджень долучились як провідні університети та наукові інститути світу – Оксфорд, Імперський коледж Лондона (Великобританія), Національний інститут алергій та інфекційних хвороб (США), Університет Осаки (Японія), Академія військових наук, Інститут мікробіології, Пекінський Інститут Біотехнологій тощо), так і найбільш потужні світові виробники фармацевтичної продукції – Pfizer, AstraZeneca, GSK та компанії в сфері біотехнологій.

Визначити, якою саме буде вакцина, досі неможливо, адже кандидати різняться як за платформою, так і за способом і кратністю введення, зазначив головний санітарний лікар.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.