6°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 90%

Вітер: 16 km/h

USD 28.13   EUR 33.83
Новини 24

Українців штрафуватимуть та саджатимуть за мову

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про державну мову». Авторами виступили 33 народних депутати з різних фракцій. Законопроект передбачає використання української мови в обов’язковому порядку, а саме у всіх сферах життєдіяльності українців. Про це повідомляють «Вести».

Таким чином, в обов’язковому порядку використовувати лише українську мову:

  • У дитячих садках та школах;
  • У вищих навчальних закладах (але деякі предмети можна викладати на мовах Євросоюзу);
  • У всіх органах державної влади;
  • У всіх українських ЗМІ – печатні видання. Телекомпанії повинні забезпечити субтитрами з українським перекладом. Електронні ЗМІ повинні забезпечити читача україномовними новинами.
  • Всі театральні постановки, кінофільми повинні бути на українській мові або забезпечені синхронним перекладом чи субтитрами.
  • Працівники сфери обслуговування, лікарі та педагоги повинні говорити українською мовою Українською повинні розмовляти.

У випадку не виконання даного Закону, проект передбачає для порушника чималий штраф. Для офіційних органів влади штраф складе –3400-6800грн. У випадку правопорушення у сфері науки та культури – 3400 – 5100 грн. Для ЗМІ штраф складе – 6800 – 8500грн.

У випадку, якщо буде доведено умисну неповагу до державної мови, порушника можуть навіть позбавити волі на строк до 3 років.

Слідкувати за виконанням Закону буде новостворена Національна комісія.

 

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.