16°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 65%

Вітер: 14 km/h

USD 27.78   EUR 32.63
Новини 24

Уряд України підтримав заборону використання пластикових пакетів

Щоб мінімізувати шкоду для природи, у Парламенті зареєстрували законопроект про обмеження обігу пластикових пакетів на території України. 16 жовтня цей законопроект розглядали на профільному Комітеті з питань екологічної політики та природокористування й погодили його.

Міністерство енергетики та захисту довкілля підтримує обмеження обігу пластикових пакетів на території України, а також працює над розробкою закону про заборону одноразових виробів із пластику.

Усі пакети, в залежності від характеристик, ділитимуться на види. У об’єктах роздрібної торгівлі та об’єктах ресторанного господарства заборонятиметься розповсюджувати надлегкі пластикові пакети, легкі та оксо-розкладні. Але є виняток – надлегкі пластикові пакети визначених розмірів, можна використовувати як первинну упаковку для свіжої риби і м’яса, льоду, а також сипучих продуктів.

Пластикові пакети, що не відповідають встановленим цим Законом вимогам, повинні будуть утилізовані, але за рахунок не виробника, а того, хто їх придбав для торгівлі.

Перевірятимуть виконання Закону центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів.

Уряди 33 країн запровадили повну заборону, а ще 53 країни – часткову заборону або ж значний податок на використання пластикових пакетів.

«Урядовий портал»

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.