7°C

Кам’янське

Зливи

Вологість: 91%

Вітер: 18 km/h

USD 28.13   EUR 33.63
Новини 24

В Австралії собак залучили до роботи в суді

У Сіднеї собак зробили помічниками під час судового процесу. Тисяча чотирилапих волонтерів раніше встигла розрадити пацієнтів лікарень, в'язнів та літніх людей у притулках. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Спеціально відібрані песики разом зі своїми власниками-волонтерами заходять до сіднейського суду, щоб поспілкуватися з учасниками судових процесів.

«Собаки можуть зробити так, щоб ви почувалися комфортно, менш напружено та стривожено», – каже представниця організації. Тисяча собак-волонтерів раніше встигла розрадити людей у лікарнях, притулках для старих та навіть в'язницях. У порядку експерименту песиків запросили попрацювати і зі свідками в суді.

Власники собак кажуть, що допомога чотирилапих безцінна, особливо, коли свідчення дають діти чи коли слухають справи про домашнє насильство.

«Багато жінок плачуть, вони дуже засмучені. Але за якихось 5–10 хвилин взаємодії вони всміхаються», – додають волонтери.

До самої зали суду песиків не пускають, щоб ті не відвертали уваги учасників процесу. Втім, у приміщенні достатньо кімнат, де свідки можуть поспілкуватись із собаками. І працівники суду певні, що такий контакт справді допомагає. «Зниження тривожності в суді означає – кращі свідчення, кращі виступи та надійніші докази», – говорить працівник суду.

Свою співпрацю із собаками австралійські суди лише розширюватимуть. Згодом розрадитися під час спілкування з чотирилапими можна буде в 10 судах столиці та регіонів.

Джерело: УНІАН

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.