-2°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 75%

Вітер: 20 km/h

USD 27.93   EUR 33.43
Новини 24

В Україні хочуть заборонити «акустичне насильство» у громадському транспорті

На опрацюванні Комітету з питань європейської інтеграції України до Європейського Союзу перебуває проєкт Закону «Про внесення змін до статті 40 Закону України «Про автомобільний транспорт» (щодо заборони акустичного насильства)».

Метою прийняття акта є захист прав людини, підвищення якості та безпечності транспортного обслуговування шляхом заборони акустичного насилля на транспорті.

Зокрема, встановлюється заборона на трансляцію в салонах рейсових автобусів музики, звуку фільмів чи інших звукових сигналів, крім інформації про поїздку (передача звуку може здійснюватися на індивідуальні навушники пасажирів). У таксі або під час нерегулярних автобусних перевезень така трансляція допускається за згодою всіх пасажирів.

Внесення законопроєкту викликане необхідністю захистити пасажирів громадського транспорту від акустичного насильства – трансляції нав’язливих звуків проти волі слухача.

Практика трансляції в салонах громадського транспорту голосних звуків – музики, фільмів, радіопрограм тощо – набула масового поширення і створює дискомфорт для багатьох пасажирів. Особливо гострою є ця проблема на автомобільному пасажирському транспорті всіх видів. Пасажири змушені упродовж поїздки, іноді багатогодинної, слухати нав’язливі звуки, яких вони не замовляли. Така ситуація є неприпустимою і порушує природне право людей на власний приватний простір і тишу, негативно впливає на дотримання прав людини, громадське здоров’я та безпеку на транспорті.

Проєкт містить доручення органам виконавчої влади внести зміни до правил перевезень на всіх видах пасажирського транспорту про захист пасажирів від акустичного насильства.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.