3°C

Кам’янське

Breezy

Вологість: 78%

Вітер: 25 km/h

USD 24.59   EUR 26.7
Новини 24

В Україні планують запровадити штрафи за образу вчителів

У Верховній Раді зареєстрували та вже розглядають законопроект, який має на меті посилити захист педагогів і передбачає штраф за образу вчителя.

Ініціювали законопроект понад 20 народних депутатів. Спонукали їх до цього надзвичайні випадки у Києві, Полтаві та Одесі. Зокрема, торік київський восьмикласник вісім разів ударив ножицями вчительку фізики, жінка потрапила до реанімації. І це лише зафіксовані випадки. Як до такого закону ставляться у кам’янських школах?

Викладач історії та суспільствознавства Світлана Зборець працює в колегіумі №16 уже тридцять років. Каже: вчитель має бути і суворим наставником, і кращим другом для учня.

«На сьогодні дітей слід вчити й поведінки в суспільстві. Бо Інтернет, соціальні системи навчають не зовсім тому, що хотілося б бачити», – говорить Світлана Зборець.

Серйозних конфліктів з учнями або батьками педагог не пригадує, але неприємні інциденти траплялися. Розповідає: інколи діти дозволяють собі говорити зайве або ж принижувати авторитет вчителя. На її думку, джерело цього – родинне виховання. Буває, що батьки в присутності дітей неповажно обговорюють поведінку, зовнішній вигляд учителя. Школярі ж сприймають це все та потім «приносять» до навчального закладу.

Світлана Зборець наголошує – будь-який конфлікт потрібно вирішувати, розмовляючи з дітьми та батьками. Але не завжди так виходить. Зазначає, що всі вчителі одностайно виступають за впровадження цього закону та штрафи.

Погоджуються з цим і школярі. Дар’я, учениця колегіуму, наголошує: якщо школяр не поважає вчителя, людину, яка його навчає, він повинен нести покарання. Інакше дитина проявлятиме неповагу й до всіх інших дорослих.

Образи, погрози, переслідування та моральне насильство – за таке винуватця штрафуватимуть від 5 тисяч до майже 21 тисячі гривень. До відповідальності притягатимуть як батьків, так і дітей. Штрафуватимуть і за розпивання алкогольних напоїв та вживання наркотиків у школі або перебування в ній у нетверезому стані.

Останнє редагування П'ятниця, 08 листопада 2019 17:14

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.