7°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 94%

Вітер: 18 km/h

USD 28.13   EUR 33.63
Новини 24

В Україні вперше розробили велосипедні держстандарти

Державний дорожній науково-дослідний інститут на замовлення Асоціації велосипедистів Києва розробив перші державні стандарти України з велоінфраструктури.

Стандарти ДСТУ містять загальні положення про планування даної інфраструктури, розділи про її проектування на вулицях, дорогах і перехрестях населених пунктів та поза ними. Про це повідомляє Асоціація велосипедистів Києва.

Це дасть змогу поліпшити безпеку велосипедистів в Україні завдяки проектуванню та будівництву уніфікованої велоінфраструктури. ДСТУ сприятимуть розвантаженню доріг та вулиць, підвищенню безпеки дорожнього руху та зниженню негативного впливу автомобільного транспорту на довкілля. Стандарти заповнять законодавчу «білу пляму» і допоможуть втілювати в життя розроблені плани веломереж у різних містах України.

Як пояснює координаторка проекту «Зелене світло для велоруху в громадах» Катерина Шульга, в Україні бракувало державних стандартів із проектування безпечної велосипедної інфраструктури, враховуючи те, що в містах постійно зростає увага до велотранспорту. При цьому без єдиних ДСТУ кожне місто проектує її по-різному, а інженери-проектувальники доріг і представники органів місцевого самоврядування потребують інструмент для прийняття рішень. Цим інструментом і стануть велосипедні держстандарти.

Розроблення велоДСТУ вдалося замовити в межах проекту «Зелене світло для велоруху в громадах». А реалізує його Асоціація велосипедистів Києва за підтримки Програми програми «ULEAD with Europe», що фінансується ЄС.

Джерело: «На часі»

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.