0°C

Кам’янське

Невелика хмарність

Вологість: 61%

Вітер: 22 km/h

USD 27.93   EUR 33.43
Новини 24

Відсьогодні підприємців штрафуватимуть за допуск людей без масок

Із 14 січня українських підприємців штрафуватимуть за допуск людей без масок у будівлі й транспорт.

У грудні 2020 року Верховна Рада ухвалила зміни до закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби. Ними передбачено накладення штрафів на підприємств, підприємців, установи, організації, які порушили санітарне законодавство.

Сьогодні закон набув чинності. Згідно з ним, штрафом каратимуть фізичних осіб – підприємців за допуск особи у громадські будівлі, споруди, де здійснюється обслуговування, та громадський транспорт у період дії карантину без надітого засобу індивідуального захисту. Йдеться про респіратори або захисні маски, що закривають ніс та рот, зокрема й виготовлені самостійно.

Їм же загрожує штраф за відсутність попередження, донесеного в будь-якій формі та у будь-який спосіб, про необхідність надіти захисну маску та/або за відсутність реагування на перебування в таких місцях осіб без надітих засобів індивідуального захисту. Крім того, у період карантину передбачено штрафи за неносіння маски працівниками суб’єктів господарювання або безпосередньо фізичною особою – підприємцем.

Підприємство, установа, організація, громадянин – суб’єкт господарської діяльності повинні будуть сплатити штраф у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 3400 до 5100 гривень. Такий самий штраф передбачено і за обслуговування споживачів без надітих засобів індивідуального захисту.

УНІАН

Останнє редагування Четвер, 14 січня 2021 16:39

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.